چرا خواستگارهای ما عتیقه هستن

ببخشید این پست قبلی رو به چشم آگهی بازرگانی ببینید چون دیدم تولدمه و دوست داشتم این روز رو ثبت کنم در این وبلاگ مجبور شدم و نوشتم وگرنه تصمیم داشتم این مطالب رو پشت هم بنویسم

در اون پست چند مورد از دلایل این مسئله که چرا خواستگارهای ما از ما پایین تر هستن نوشتم !

حالا با توجه به مطالبی که گفتم و حتی خودتون در جامعه به تجربه دیدین و ... سه تا راه داریم !

ما متوجه شدیم که حتی آمارهای کنکورهم همیشه به نفع خانمهاست و درصد قبولی خانومها بیشتر از آقایون است و ... اینکه خانمهادر این اواخر  فعالیت و حضور بیشتری در اجتماع و بازار کار دارن پس این طبیعی است که ما به این سمت بریم که خواستگارهامون از ما پایین تر باشن قبول دارین ؟!

به نظر من یکی از راهها اینه که اینقدر بنشینیم و به همه این خواستگارها که از دید ما عتیقه هستن بگیم نه تا بلکه یکی هم سطح ما و یا بالاتر در موارد کم سر راه زندگیمون قرار بگیره و کار ما به ازدواج برسه !

یا مجبوریم خواسته های خودمون رو دسته بندی و اولویت بندی کنیم و ببینیم کدوم از اونها برامون مهمه از اونجایی که بیشتر خانمها به دنبال بهترین هستن اونم از نوع شوهر دوست دارن همگی یک پسر خوش تیپ و خوش اخلاق و تحصیلکرده و با خانواده که برای عروس خودشون رو بکشن و با موقعیت اجتماعی عالی و پولدار و با کلاس و مهربون و ... گیرشون بیاد ؟!!

خوب خدمتتون عرض کنم چنین پسری خیلی وقته نسلش از بین رفته و اگر چه بعضی ها به نظر اینطور میان ولی وقتی نزدیکشون می شید متوجه می شید یا اینها داشتن فیلم بازی می کردن و خودشون رو اونطور نشون می دادن و یا صداشون از دور خوشه و ... همونطور که گفتن هیچ وقت نمی شه همه چیز رو در یک فرد جمع کرد ! شاید به طور نسبی در افراد کم یا زیاد باشه ولی مطلق کسی این موارد رو یکجا نداره !دیدین سلام گرم منو برسونید بگید کجا بودین که ستاره سالها به دنیالت می گشت ؟!!!!

بله داشتم می گفتم یکی از راهها اینه که با خودتون خلوت کنید و فک کنید اونم وقتی آروم هستین و ببینید از خودتون چی می خواین ؟ از زندگیتون چی می خواین ؟هدفتون از ازدواج چیه ؟آیا ازدواج شما رو به آرامش می رسونه ؟ یکی ممکنه بگه من اگر یک شوهر پولدار گیرم بیاد احساس خوشبختی و آرامش دارم ! یکی بر عکس می گه اخلاق و ... خلاصه این مسئله سلیقه ای هستش ! ببینید چی شما رو به آرامش می رسونه!

بعد اونها رو بر حسب الویت بنویسید و خواستگارهاتون رو بر اساس 4 اولویت اصلی و اول به ترتیب بررسی کنید !

توجه داشته باشید که با خودتون صادق باشید و با توجه به شرایط واقعی جامعه تصمیم بگیرید یادتون باشه بیشتر دخترهایی که ازدواج کردن بعضی چیزها رو فاکتور گرفتن وگرنه هیچ وقت ازدواج نمی کردن !‌

یک سری چیزها اساسی تر است مثل اخلاق ، کار و موقعیت اجتماعی مناسب با شما و تا حدی تحصیلات به قول دکتر حلت در سمینار ازدواج می گفتن لیسانس می تونه با فوق دیپلم و فوق لیسانس ازدواج کنه و فوق لیسانس می تونه با لیسانس و دکترا ازدواج کنه و یا دیپلم می تونه با زیر دیپلم و فوق دیپلم ازدواج کنه ولی ازدواج یک دیپلم با یک فوق لیسانس خیلی جالب نیست !

این نکته رو هم بدونید کیس با کیس فرق داره گاهی یک دیپلم رو می بینید کلی اطلاعات عمومی قوی داره و در بیشتر موارد اطلاعات خوبی داره و ... اینو با یک دیپلم ساده مقایسه نکنید چه بسا بعضی افراد فقط اسم یک لیسانس رو با خودشون دارن دریغ از یک ذره سواد یا می گن فاصله سنی بیشتر از 7 سال نباشه ولی چیزی که من خودم به شخصه تجربه کردم و انتخاب کردم دیدم از نظر من طرز فکر و شادابی و انگیزه و ... همسرم به سنش نمی خوره و همین باعث شد من همسرم رو انتخاب کنم ولی ممکنه کسی پایین تر از سن همسرم رو نمی تونستم  بپذیرم چون فاصله فکری و ... زیاد بوده

ادامه دارد...

/ 0 نظر / 42 بازدید