مجردی و متاهلی !!

یک وقتهایی با خودم می شینم فک می کنم من مجردیم با متاهلیم چه فرقی کردم !!!!!؟؟؟؟؟؟ همکارام می گن وقتی صحبت می کنی احساس می کنیم خیلی آروم شدی و آدم با تو آروم تر می شه !!؟؟ می گم یعنی قبلا نا آروم بودم ؟! می گن نه ولی الان یک آرامش خاصی داری !

 خودم فک می کنم از نظر رفتاری تغییری نکردم چون همسری مثل بعضی مردها که می گه اینطوری باش و اونطوری نباش نیست بر عکس همیشه می گه آدم باید خودش باشه !!! برای همین دیدین بعضی دخترها یک دفعه جو می گیرتشون وقتی ازدواج می کنند من هنوز اونطوری جو زده نشدم !!!

قبلا افکارم بخاطر آینده نا معلومم دچاره ترس و اضطرابم می شد ! اینکه بالاخره اون شخص دلخواهم برام پیش میاد یا نه و یا اصلا ازدواج می کنم یا نه ؟!‌و اینکه اگر ازدواج نکنم و همینطور بمونم چی می شم !‌بدون بچه ! بدون همراه ! چون با خودم می گفتم پدر و مادر ادم ایشالا 120 سال زنده باشن ولی بالاخره اگر روال طبیعی رو پیش بریم من عمرم طولانی تر از اونها ممکنه باشه از طرفی برادرهامم زن دارن و سوی خودشون هستن کی دیگه یاد خواهرش می افته ! احتمالا 120سال دیگه هم فرهنگش از الان بدتر شده و کسی به کسی نیست ! خلاصه ترسهای زیادی داشتم یک وقتهایی با خودم می گفتم خوبه خونه و ... دارم می تونم اونها رو بفروشم و با پولش برم سالمندان ! خلاصه فکرهایی می کردم برای خودم !‌ و تازه دلمم می سوخت برای خودم که نه جوونی کردم و نه کسی دست مهربانی بر سرم کشیده و ...!چشمک 

البته واقعیت اینه که عمر دست خداست و خیلی زنها هستن که در جوونی شوهراشون رو از دست  دادن و ... ولی خوب شاید این ترس از آینده این فکر ها رو برام پر رنگ می کرد ! راست می گن انگار چون از اضطرابم کمی کمتر شده باعثه آرامشم هم شده و خودم بهش توجه ندارم !

اما یک چیزی هم بگم اینطورم نیست که بدون ازدواجم ما نمی تونیم احساس آرامش رو تجربه کنیم و خوشبخت باشیم و ... این یک چیزی هستش که زیادم به کسی ربط نداره بیشتر درونیه ما نباید خوب زندگی کردنمون رو وابسته به کسی بدونیم یعنی اگر هم فرد مورد نظرتون سر راه زندگیتون قرار نگرفت و ازدواج نکردین نباید هیچ وقت روحیه خوب و سر زندگی و شادابیتون رو از دست بدین و همیشه امید داشته باشید که بهترینها قسمتتون می شه ! مثل من !چشمک

یک نفر به من می گفت ازدواج از دور خوبه وقتی می ری توش اون حست کم می شه و مجردی بهتره و ... ولی من می گم اگر فرد مورد نظر رو خوب انتخاب بکنی خیلی هم خوبه و حس آرامش خوبی داره !البته نوع رفتار و برخورد با همدیگر و داشتن تفاهم و انعطاف هم خیلی مهمه و باید مهارتهای زندگی رو تا حدودی بدونیم وگرنه این حس خوب ممکنه به حس بد و پشیمانی تبدیل بشه !

ولی از صمیم قلبم امیدوارم همه دخترها و پسرهای مجرد نیمه های خودشون رو پیدا کنند

/ 0 نظر / 3 بازدید