رانندگی !

دیروز صبح تصمیم گرفتم مثلا با ماشین برم سر کار تو یکی از خیابونهای تهران داشتم رانندگی می کردم تو خط خودم و با سرعت مناسب اون خیابون شلوغ نه تند نه آهسته !

تو خط چهارم یک اتوبوس در حال حرکت بود و کنارش یک پراید مشکی و بعد ماشین من و تو خط سرعتم که در حال حرکت بودن که یک دفعه دیدم اتوبوس کمی به سمت چپ اومد ماشین پراید هم از ترس اینکه اتوبوس نزنه بهش سرشو کج کرد طرف من ! یک آن دیدم دوستم گفت ستاره مراقب این ماشینه باش که حواسش به تو نیست ! منم سریع وایستادم چون اگر من می رفتم حتما به من می مالید و درد سر می شد ! هر چند مقصر اون بود ولی به هر حال تصادف چه مقصر باشی که نباشی برای آدم درد سر داره و وقت آدم رو می گیره ! 

و طوری بود که باید اول اون می رفت بعد من حرکت می کردم چون بهش می خوردم اگر حرکت می کردم !

تمام اینها تا حرکت من چند ثانیه طول نکشید و منم حرکت کردم که دیدم یک مرده با یک پراید پرید جلو منو و کج وایستاد !!!!!!!!!!!!!!!! تعجب فک کنید من دارم مستقیم از شمال به جنوب خیابون میرفتم اون غرب به شرق جلوم وایستاد ؟؟؟؟؟؟؟؟ و بعد از یک نگاه و چهار تا حرف که خوشبختانه نشنیدم چی گفت و برامم مهم نبود سر ماشینو شمال به جنوب کرد و جلو من حرکت کرد حالا  مرتب پاشو می گذاشت رو ترمز و وایستاد دوباره حرکت می کرد باز گاز می داد و باز رو ترمز که مثلا من بهش بخورم !!!! منم که تا جایی که بتونم فاصله ام رو حفظ می کنم ! خلاصه بعد از کلی حرکات نمایشی مثل آدم رفت !

فقط حیف که نتونستم شماره پلاکشو بردارم ! ولی خوشبختانه هر دو پشت چراغ قرمز ایستادیم و من به پلیسی که بود نشونش دادم و گفتم که چکار کردن و اونم رفت سراغش نمی دونم چی گفت و چی شنید ولی می دونم که حتما خودش رو راننده می دونه و منم که زنم مثلا ... می دونه !

متاسفانه این فرهنگ اشتباه ماست که به هم احترام نمی گذاریم و به هم برچسب می زنیم و برای خودمون یک سری حرفها رو ملاک قرار دادیم ! اینم شده مثل بقیه چیزهای ناپسند ما ! که زن راننده نمی شه ! زنها کند هستن ! زنها باعث تصادف هستن ! زنها جای ما مردها رو دارن تنگ می کنند ! زنها تو جامعه دارن حق مردها رو می خورن ! زنها ...

بابا عقلم والا خوب چیزیه !اون مرد برای این حرکات نمایشی رو نشون می داد که احتمالا ندید که این آقای راننده که هم جنس خودشون بود از مسیر خودش منحرف شده و به سمت من اومده و من ناچار شدم وایسم ! ایشون احتمالا فک کرده من به عمد ترمز کردم و یا بی جا !ایشون فک کرده منم مثل خودش بی شخصیتم و باهاش اینطوری برخورد می کنم ! ایشون فک کردن من هم مثل خودش این فاصله بین ماشین رو رعایت نمیکنم که تا جلویی پاشو زد رو ترمزم منم تاپی بزنم بهش ! ایشون فک کرده بود می تونه منو بترسونه و اعصاب منو بهم بریزه ! ولی اینو فک نکرده بود که شخصیت خودش رو برد زیر سوال و همه بهش اعتراض می کردن و انگشت نما شده ! ایشون فک نکردن که من می تونم اونو به پلیس نشون بدم و ازش شکایت کنم !

ایشون اگر فک می کرد می دونست فاصله بین ترمز من و حرکتم چند ثانیه بیشتر طول نکشیده ولی حرکات نمایشی ایشون کلی وقت همه رو گرفت و اعصاب همه راننده ها رو تو اون محدوده بهم ریخت !

ایشون احتمالا اصلا فک نمی کردن که اگر من بزنم بهش شاید من مقصر می شدم ولی خودشم می افتاد تو درد سر !

ایشون احتمالا اهل فک کردن نبودن !

/ 0 نظر / 2 بازدید