کمی منطقی تر باشیم

فک کنم این جریان سن و سال از همه چیز برای دختر و پسرها پیچیده تر شده !

ببینید یادتون باشه قرار نیست همه زندگی ها مثل هم باشه چون شرایط و خواستها و هدف و از همه مهمتر طرز فکر و ... ادمها با هم متفاوته !

من یک دکتری می رفتم که خودشون چندین دکترا از امریکا داشتن و در کنارش درمان همیوپاتی هم داشتن ایشون می گفتن اگر کسی میاد می گه پام درد می کنه  نمی تونیم بگیم این پا درد با اون پا درد یکی است !چون شرایط و علت به وجود آمدن این درد پا با هم فرق داره! به این خاطر می نشستند و از ریشه و درون انسانها برای درمان استفاده می کردن ! خوب بگذریم چون معقوله طولانی و پیچیده ای است  می خوام بگم حتی دردهایی که به ظاهر یکی می گن است در درون هر فرد متفاوته چون انسانها متفاوت هستن !‌ شما کمی به پدر و مادر و خواهر و برادرتون نگاه کنید کدوم از شماها کاملا شبیه هم هستین و فک می کنید ! حتی با وجود داشتن مربی تربیتی یکسان ! و به قول معرف در یک خانواده بزرگ شدن !

معمولا در این جور مواقع آدمها میان و بر اساس تجربه هایی که خودشون به دست آوردن و یا در اطرافشون دیدن قضاوت می کنند و به قولی نسخه می پیچند ! و الان که این طرف قضیه و در متاهلی به سر می برم باید بگم در این زمینه به یک کمال بهتری رسیدم !

اگر خاطرتون باشه من خودم بزرگترین مشکلم سن ازدواج بود از نظر خودم فاصله 4 تا 6 سال بهترین فاصله سنی ازدواج بود اما خودم در جایی تصمیمی گرفتم که اصلا با طرز فکرم یکی نبود چون دیدم شرایط این فرد با همسن و سالهای خودش فرق داره و من در کنارش احساس آرامش دارم و اصلا از اینکه اونو همسر خودم معرفی کنم احساس بدی ندارم و تازه می تونم بگم تمام فامیل منو به عنوان کسی که بهترین انتخاب رو کرده می بینند و حتی بارها شنیدم که به مامانم گفتن ایشالا برای فلان دخترم و یا دخترمون مثل همسری ستاره همچین کیس خوبی قسمت کنه !

حالا من میومدم و این همسری رو فقط و فقط بخاطر فاصله سنی 14 سال رد می کردم این در حالی است که من ازش خوشم اومده بوده ! اخلاق و طرز فکرش رو قبول داشتم و ظاهرشم برام خوب و جذابه و خیلی از سنش جونتر ! من زمانی که داشتم این تصمیم رو می گرفتم از این دست حرفهای آقای ناشناس و ... زیاد شنیدم ولی الان خوشحالم که به عقل و منطق و احساسم گوش دادم و نتیجه اش این شد که من در کنار همسری احساس خوشبختی دارم و هر دو همدیگر رو به شدت دوست داریم و از انتخابمون راضی هستیم ! خوب من که خودم رو می بینم می گم فاصله سنی مهم نیست به شرطی که گزینه های دیگه  خوب باشه و مورد پسند و ... یکی نه مثل این دوستمون که 18 سال از شوهرش کوچیکتره می گه چه کاری من کردم و این توصیه رو به رویا جون می کنه که خوب نیست !

حالا با توجه به این صحبتها می گم این رویای عزیز نه به حرف من  گوش کنه و نه به حرف آقای ناشناس و این دوستمون که ناراضی است فقط اینها رو بخونه و گوشه ذهنش داشته باشه !

اگر از همون اول دل چرکین باشی مثل این دوست عزیزمون بعدها حتما پشیمون می شی ! اگر از همون اول اونو با تمام خوبیها و بدیهاش قبول کردی  مثل من می شی ببین کجای قضیه هستی تصمیم با خودته من به شخصه در این مورد یاد گرفت کیس با کیس فرق داره چون ادمها پیچیده تر از این هستن که همه رو یکی بدونیم و نتیجه زندگی با اونها رو هم یکسان بدونیم برای همینه که می گم هیچ کس مثل خود آدم نمی تونه به خودش کمک کنه و بهترین تصمیم رو بگیره به شرطی که خوب همه موارد و شرایط رو ببینه و در واقع بینانه تصمیم بگیره !

من باید بگم یک سری چیزها که برای خودم درست کرده بودم توی این مرحله می بینم چیزهای مهمی نبوده و بی جهت براش انرژی گذاشتم الانم به مجردها می گم  همه چیز رو در یک قالب نگذارید ! از خودتون انعطاف  نشون بدین ! چیزهایی که به ظاهر مهم نیستن رو اینقدر بزرگ نکنید خوبیهای متاهلی خیلی بیشتر از خوبیهای مجردیه به شرطی که کیستون  رو خوب انتخاب کنید و برای بهتر شدن زندگیتون تلاش کنید و از خودتون انعطاف داشته باشید  و به هر چیزی مطلق نگاه نکنید  آقای مختاری با شما هم هستم چشمک

یاد بگیریم که به هم احترام بگذاریم مثلا اگر همسرتون فلان موسیقی رو دوست داره و شما ندارین این دلیل اختلاف نیست ! شما می تونید مثل یک انسان معقول بگید خوب همسرم اینو دوست داره و من اینو هیچ اجباری نیست که همه مثل هم باشن ! مهم اینه که وقتی اون داره موسیقیشو گوش می ده قبول کنید و بهش احترام بگذارید و بهش خرده نگیرید و اونم با شما همینطور باشه ! تفاهم یعنی این! نه اینکه مثل هم باشین ! فقط کافیه برای دیدگاه هم احترام بگذارید اونهایی که اختلاف پیدا می کنند چون دوست دارن طرفشونم مثل خودشون در بیارن و این اول اختلافه !

منو همسری که اینطور هستیم و با اینکه من کمی از اون مذهبی تر هستم ولی کاری به کارم نداره می گه هر طور راحتین حتی شاید باورتون نشه خانواده اونها کاملا باز هستن و ... ولی به من می گه حتی اگر چادری هم بودی برام فرقی نداشت مهم اینه که فکرت مثل چادر بسته نباشه !

خلاصه اینقدر از هر کاهی کوه نسازید ! همه چیز هم در قالب خودتون نگذارید ! همه چیز در دنیا نسبی است من با حرف قناری جانم کاملا موافقم چشمک

 

 

 

 

/ 0 نظر / 4 بازدید