فرهنگ آپارتمان نشینی !!!

یک همسایه داریم یک پیر پسر 50 ساله هستش !!!!زبان

چند سال پیش یکی از همسایه های خوبمون خونشون رو  فروخت به یک خانم مسن با کلاس و نصبتا خوب که گفته بود اینجا رو برای پسرم خریدم که خارج از کشوره و ... بعد هم هر مشکلی تو ساختمون پیش میومد می گفت وای اگر این علی بود الان اینطوری نبود چون  خودش فنی کاره همه اینها رو درست می کنه و ... !!!! ما هم حالا با خودمون می گفتیم ببین چه ذبل خانیه اون !! و همیشه در آرزوی آمدن علی آقا بودیم تا تشریف بیارن و یک ساختمان توپ برامون درست کنند چون آدمهای واحد 1 و 8 هم یکم سخت با بقیه کنار میومدن و ...!!!!

در یک سحر گاهی این علی ذبل خان تشریف آوردن از فرنگ !! ی یکماهی گذشت دیدیم با مادرش اختلاف پیدا کرد و مادرش رفت جای دیگه خونه گرفت !!!!!!!!!!!!تعجب 

بعد این مونده بود و یک آپارتمان سه خوابه  بدون وسایل و حتی پرده !!!!!!!!

از اونجایی که ایشون خیلی به گل و گیاه علاقه دارن بالکون آپارتمان تبدیل شد به گلخانه و شایدم بهتر بگم یک باغچه !! یک چیزی حدود یک وانت خاک معلوم نیست از کجا خالی کرد تو بالکون و گل و گیاه و ... !!!!!!

دو تا مرغ عشقه یا قناری  نمی دونم ! تو خونش داره و گه گداری هم صداش تو راهرو ها میاد !!! مونس شون آخه !!!!

ولی خودش همینطوری کاری به کسی نداره یعنی مزاحمت فیزیکی و رفت و آمدی نداره چون اصلا با خودشم قهره !!!

چند وقت بعد فهمیدیم دارن برای این عتیقه  دنبال دختر می گردن !!!!

فرموده بودن یک دختر زیبا و رعنا و چشم آبی می خوان !!! حالا قد خودش نیم وجب با یک شکم گنده !!!خلاصه بعد از رفتن خونه تمام دختران چشم آبی تهران! یک خانم معلم رو بالاخره پسند کردن و در عرض یکماه فهمیدیم نامزدی بهم خورده سر یقه باز دختر خانم !!!!! راست یا دروغش با خودشون !!!!

خلاصه از اون زمان ایشون تصمیم گرفتن که تنهایی زندگی کنند !!!

از این ماجرا 10 ساله می گذره و ایشون همچنان خونشون بی پرده و مثل حیات خالی می مونه  !!! ولی خوب شده برای بعضی همسایه ها وقتی می خوان بنایی کنند وسایل خونشون رو می برن می ذارن خونش !!!!نیشخند

حالا این چند سال یک سری گفت من پول گاز رو مثل آب نفری می دم ! که آخر رفتن شکایت کردن و گفتن  گاز به مترا‍‌‍‍ژ خونه هستش و ... تا راضی شد و داد!

گفتیم  سنگ و نقاشی راهرو می گه نه من کسی رو ندارم بره بیاد تازه همینم خیلی خوبه چه مشکلی داره !!!!

گفتن عایق بندی لوله ها فک کنم این پروژه 6 ماه طول کشید آخرم گفت شما بکنید من خودم فنی کارم خودم عایق بندی می کنم ما 7 واحد این کار رو کردیم این هنوز ، هنوزه این کار رو نکرده !!! تازه موقعی که داشته میومده این تاسیساتیه می رفته ازش یاد بگیره چیکار می کنه !!!می گم ذبل خانه !!!!

می گن پشتبوم رو ایزو گا.م کنیم می گه نه من که پشتبوم نمی رم !!!

می گیم درهای واحدها رو یکی تغییر بدیم ، می گه نه درمون چشه مگه خوبه !!!

می گیم ایفون تصویری می گه وا مگه چشه این باید در رو باز کنه که می کنه !!!! اینم می گن بقیه پول این عتیقه رو بدن !!!

این اواخر چاه طرف اونها گرفته بوده گفته من یک نفرم زیاد دستشویی و حمام نمی رم که بخواد چاه بگیره بقیه بدن !!!!!!!!!!!!!قهقهه

حالا جالب برای رفع این مشکل می گن ما 7 واحد پول این عتیقه رو هم بدیم برای همه این کارها !!!!!!!!!!!!عصبانی ولی من می گم برن شکایت کنند باز ، ولی یک سری می گن درد سر داره کی می خواد بره پیگیری کنه بعد ما همسایه ایم چشم تو چشمیم و ...!!!!

خلاصه این فرهنگ آپارتمان نشینی بعد از گذشت سالها هنوز تو کشورمون جا نیوفتاده !هرچند این آقا تازه دنیا دیده ام  هستن !!!!!

من موندم این آقای خسیس چرا تنهایی همچین خونه بزرگ و خالی می شینه؟ اجاره بده کلی کرایه می گیره و به سودش هستش !!! به قول یکی می گفت این خسیسم نیست تعطیله کلا!!!!

حالا یا باید دعا کنیم عاشق بشه و زن بگیره بلکه درست بشه !!! یا بره خارجه !یا با مامان جونش اشتی کنه !!!!!! یا بفروشه !!! یا که ما بکوشیمش خیالمون راحت بشه !نیشخند 

که البته به جز دو مورد آخری هیچ موردی برای رهایی ما از شر این آدم کاربرد نداره !!!چشمک

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید