آخرین پست ازدواج !

واقعا بعضی وقتها فک می کنم بی خودی دارم اینقدر اینجا انرژی می گذارم و سعی می کنم تجربه هامو در اختیارتون بگذارم چون می بینم در نهایت کاری که انجام می دادین رو باز هم ادامه می دین و همیشه هم این غصه تو دلتون است که چرا ما تنها هستیم !چرا ما مجرد موندیم ! چرا ...

خوب خدایی یکم فک کنید به رفتار و فکر و برخوردتون !‌

هنوزم نظر من اینه که اگر می خواهیم ازدواج خوبی داشته باشیم اول باید از خودمون شروع کنیم نمی گم ما مشکل داریم و پسرها نه !

می گم ما باید خودمون رو آماده یک مرحله خوب و جدید بکنیم تا فرد مورد نظرمون رو جذب کنیم حالا این شامل هم خانومها وهم آقایون می شه ربطی به جنسیت نداره !

باید یاد بگیریم خودمون باشیم اینکه درونمون یک چیزی است و بیرونمون یک چیز دیگه اصلا از پایه و اساس اشتباه است بی خود نیست همه دچار استرس و اضطراب هستیم یکم به خودتون فک کنید ! دلتون یک چیزی می گه رفتار و زبونتون چیز دیگه بابا جون جوون هر کی دوست دارید خودتون باشید بهتره این فرهنگ غلط رو بگذاریم کنار سیاست خوبه و قبولش دارم ولی نه اینکه همیشه فیلم بازی کنیم !

خودم دیدم دختره و یا پسره دوست داره ازدواج کنه اصلا دلش لک زده برای یک ازدواج ولی یک جوری حرف می زنه از ازدواج انگار داره در مورد یک اتفاق بد حرف می زنه و اصلا هم قصد ازدواج نداره !!خوب همین می شه دیگه اگر یک فردی هم بخواد پا پیش بگذاره می گه این که قصد ازدواج نداره بی خود خودم رو سبک نکنم ! یا دلشون به شدت بچه می خواد یک جوری حرف می زنه انگار بد ترین بالای دنیا بچه است !خوب بگو دوست دار یولی هنوز قسمتتون نشده شاید اون برات دعای خیر کنه و انرژیهای مثبت و یا یک فکر بهتر و یا معرفی دکتر دیگری بتونه شما رو به خواسته شما برسونه  طرف دوست داره بره خونه خالش ولی وقتی دعوتش می کنند می گه نه مزاحم نمی شیم و ...!

ما اگر اینطور پیش بریم خدا می دونه بچه های ما به کجا می رسن مامان و باباهای ما که اینقدر ساده تر زندگی کردن و بیان کردن ما این شدیم ببین بچه های ما چی می شن ! اسمشم می گذاریم سیاست ! سیاست اینه ؟!! سیاست اینه که بدونی کجا رفتارکنی و حرف بزنی نه اینکه حرف نزنی و خودت رو یک جور دیگه ای که واقعیت نداره نشون بدی !

ببخشید ولی واقعا وقتی کامنتهای بعضی ها رو می خونم چه عمومی و چه خصوصی قاطی می کنم !

ببینین دختر و پسرها وقتی از کسی خوشتون میاد در رفتارتون نشون بدین ! ولی در حد تعادل  نه از این ور بوم بیوفتین نه از اون طرف ! متعادل باشید

پسرها بهتره احساسشون رو بیان هم بکنند ولی خانمها اولش بهتره با رفتارشون نشون بدن تا ببینید عکس العمل اون شخص چیه و ... اگر اونم نسبت به شما گرایشی داشت خوب سعی کنید نزدیک تر بشید حالا این می تونه گرفتن یک پروژه کار ی و یا تحصیلی باشه !و یا می تونه یک رفت و آمد خانوادگی و یا هر چیز دیگه ای مطمئنم اگر بخواین خوب می دونید باید چطور مدیریتش کرد !

دخترهامون که خیلی باحال هستن یا اینقدر احساسی هستن که خودشون رو برای پسر هلاک می کنند و همیشه در نقش یک آویزون باز ی می کنند !یا بعضی ها مثل این دوستامون که کامنت گذاشتن می گن ما نشون نمی دیم !ما از اینکه با اون حرف بزنیم حالمون بد می شه و احساس بدی داریم ! که اینم بخاطر روحیه درون گرایی شما و غرور درونیتونه و گاهی همراه با خجالت !هر چیزی که است نرمال و طبیعی نیست

خود روانشناسها می گن نه درون گرا باش نه برون گرا البته احتمالا با توجه به روحیاتی که شخص از اون اول داشته سعی می کنه تمایلش به اون طرفی که از اول بوده بیشتر باشه ولی بهتره متعادل باشبد !

غرور خوبه ولی از حدش بگذره ضرر است ! یک روز چشم باز می کنید می بینید تنها هستین !به خواسته ها و آرزوهاتون نرسیدین !چرا مگر این غرور چی رو قسمت شما کرده که اینقدر روی این رفتارتون پا فشاری می کنید به خودتون بیاین چرا زندگیتون رو خاکستری می کنید !؟ برای خودتون و دلتون زندگی کنید مگر چند بار ما به دنیا میایم و این روزها رو تجربه می کنیم هر روز که گذشت یعنی یک روز به مرگمون نزدیکتر می شیم پس بهتره بیشترین استفاده رو از زندگیمون بکنید شاید فردا خیلی دیر باشه !

چرا ما با فکر و ذهن اشتباهمون روزهایی که می تونیم خوب زندگی کنیم رو با استرس و پنهانکاری و غرور و حسادت و بی توجهی به خودمون بگذرونیم ! خدا همه چیز به ما داده یکم به زندگیت نگاه کن هیچی هیچی نداشته باشی همینقدر که سالمی و الان زیر تیغ جراحی و بیمارستان و ... نیستی باید خدا رو شکر کنی اینکه می تونی با توجه به تحصیلات و خانواده و کار و سلامتی جسمت و... برای فردای بهترت تصمیم بگیری باید خدا رو شکر کنید !

چرا اینقدر منفی بافی ! ما هر چقدر از خودمون دور بشیم کمتر از زندگی لذت می بریم سعی کنیم و تمرین کنیم خودمون باشیم خوب و بد همین هستیم اگر بد هستیم سعی کنیم بهتر باشیم ولی خودمون باشیم برای هم نقش بازی نکنیم !الکی ناز نکنیم الان زیادی ناز کنید چشم باز می کنید می بینید کیستون رفت ! مثل همین دوستمون که می گه الان تازه به کسی که جواب رد دادم علاقمند شدم و ... وقتی می گید نه فکر همه چیز رو بکنید !

شما احساست رو نشون بده (متعادل) بعد ببین چی می شه اگر به سمت مثبت پیش رفت خوب ،چه بهتر تو هم عاقلانه پیش برو اگر نه هیچ اشکالی نداره زمین به آسمون که نرسیده اینم آخرین پسری نخواهد بود که سر راه تو میادفکرش رو بگذار کنار و برو سر کیس بعدی اینقدر اینکار رو بکن تا فرد مورد نظرت رو پیدا کنی !فقط یادتون باشه دخترها هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت دل به هیچ کسی نبندین تا با اون سر سفره عقد نشسته باشید !‌ اینقدر برای خودتون و دلتون ارزش بگذارید که هر کسی رو واردش نکنید !‌اونجا جای کسی است که لایق چنین جایی است !

شما هر چقدر پاک تر و زلالتر باشید هم خدا بیشتر کمکتون می کنه و هم اینکه انرژیها رو بهتر دریافت می کنید و می تونه حسهای 6 به بالاتون کار کنه هر چقدر به اون فطرتو ذاتتون که پاکی و شفافیت و صداقت و درستی و... است نزدیک بشید بیشتر از زندگیتون با تمام کمی و کاستیهاش لذت می بریم !

اگر ما احساس پوچی می کنیم برای اینه که خودمون رو درگیر مادیات و روزمرگی و غرور و ...کردیم اینه توقعاتمون از خودمون تمومی نداره همیهش می خوایم بهترین در حد فکر و ذهن و خانواده و فامیل و دورو برمون باشیم ! وگرنه شاید به خودتون نگاه کنید میبینید که همه چیز دارید فقط دل خوشش رو ندارید ازش استفاده کنید !اگر هر کسی برای دل خودش درس بخونه و کار کنه و زندگی کنه هیچ وقت احساس پوچی و نا امیدی نمی کنه !

از این به بعد تصمیم دارم بیشتر در مورد مثبت اندیشی و ... بنویسم فک می کنم تمام گفتنیها رو در مورد ازدواج گفتم و اگر برید و آرشیو من و خواستگارانم و همنجا رو بخونید به تمام سوالهاتون می رسین

من نه مشاورم و نه علمش رو دارم هر چی می گم از تجربه خودم است و حس درونم ولی می نویسم چون هنوزم اعتقاد دارم وقتی می نویسم برای خودم هم خوبه شاید یک نوع یاد آوریه راست می گن تکرار و نوشتن هر چیز کمک می کنه که ما اون رفتار و فکر رو در زندگی خودمون هم پیاده کنیم شما هم سعی کنید اگر مطلبی خوب و مثبت می شنوید برای خانواده و دوست و ... تعریف کنید اینطوری در مغز خودتونم جا میوفته و قابل قبول تر است مخصوصا خانومها معمولا با بیان یک صورت مسئله هم زمان می تونند در رسیدن به جوابم به خودشون کمک کنند این دقیقا شگر خود من است !شما هم امتحانش کنید خلاصه اینکه این آخرین پستم در مورد ازدواج است از این به بعد فقط در مورد فکرهای مثبت ،‌و بهتر زندگی کردن و ... می نویسم شاید به درد خودم هم بخوره !

به نظرم اگر بخوایم به خواسته هامون برسیم و در تمام مراحل زندگی احساس آرامش و خوبی داشته باشیم بهتره از خودمون شروع کنیم ! هر وقت خودمون رو شناختیم و پی به نقاط قوت و ضعفمون پی بردیم می تونیم بگیم که ما انسان هستیم !

 اگر غلط تایپی و یا جمله بندی دارم منو ببخشید چون من فقط می نویسم و فرصت بازنگری ندارم ولی مطمئنم که منظور منو می فهیمد و همین برای من کافیه

بعد نوشت+
این کامنت یکی از دوستان و خواننده های خوبم شیرین عزیز است دیدم مطالب خوبی عنوان شده آدرسها رو گذاشتم تا همه بتونند از یک متخصص استفاده کنند
http://doctorshiri.blogfa.com/post-859.aspx این لینک عنوان بی خواستگاری هس. http://www.doctorshiri.com/weblog/archives/001747.php اینم لینک مهارت های تحت تاثیر قرار دادن. دکتر شیری رو که میشناسید هم توی مجله موفقیت مطلب مینویسه هم توی تلویزیون برنامه داشتن. خیلی دکتر روشن و به روزی هستن.منکه واقعا از حرفاش خوشم میاد. به دخترها هم خیلی امید میدن.اصلا وقتی واسش کامنت میذاری میتونی همه حرف دلت رو بهش بگی.
/ 0 نظر / 21 بازدید