مهارتهای زندگی و ازدواج 3

سلام ممنون بابت اطلاعاتی که بهمون می دی:دی فقط یه درخواست دارم ازتون (البته در صورت امکان) تو نوشته های این وبلاگتون و وبلاگ " من و خواستگارانم" گفتین که خیلی از سوال ها رو مستقیم نپرسیم (کاملا حق با شماست و باید کشف کرد)ولی میشه چند مورد رو برامون به صورت تشریحی مثال بزنید که چطور بدون سوال مستقیم یه چیزایی رو بفهمیم اصلا چه چیزای مهمی هستن که باید حواسمون باشه و غیر مستقیم بفهمیم یه مورد دیگه : برای کسایی که خواستگار مقیم یه کشور دیگه دارن و زمان دیداریشون محدوده (صحبت های اولیه انجام شده باشه و مشکلی برای ادامه آشنایی تا اینجا وجود نداشته باشه)-با توجه به تجربتون-در زمانی که خواستگار به ایران میاد و در زمان کم چه چیزهایی رو حواسمون باشه؟چطور برنامه ریزی کنیم که در زمان محدود به شناخت نسبتا خوبی برسیم؟چطوری عاقلانه تر تصمیم بگیریم؟ بازم ممنونم کلی چیز یاد گرفتم از وبلاگهاتون ولی مواردی که گفتم خیلی تو ذهنمه امیدوارم وقت کنین بهم جواب بدین

دوست خوبم منظورم اینه که شما نمی تونید ازش بپرسی ببخشید شما آدم عصبی هستی یا نه ؟! یا نمی تونید بگید ببخشید می تونم بپرسم شما آدم دست و دلبازی هستین یا خسیس ؟! و ...یک سری چیزها که دو تاشون رو مثال زدم اگر از فردی بپرسید هر چقدرم صادق باشه ولی نمیاد همون چیزی که است رو بگه !‌از قدیم گفتن کدوم بقالی می گه ماست من ترشه ؟!! این چیزها رو می تونید در دیدارهاتون متوجه بشید اونم نه یکبار و دوبار حداقل باید زمان کافی براش بگذارید شما به راحتی می تونید با انتخاب رستوران و غذا و صحبتهایی که در مورد مسائل اقتصادی می کنه متوجه بشید این فرد خسیس است یا نه ؟!یا معقول فک می کنه در این مسائل یا نه چون دست و دلبازی زیادشم خوب نیست !البته اینم در نظر بگیرید از یک آدم متوسط توقع نداشته باشید ببرتتون یک رستوران آنچنانی از هر کس قد خودش توقع داشته باشین ! و یا احترام به خانواده مطمئن باش کسی که به خانواده خودش احترام می گذاره به زنشم همینقدر توجه و احترام داره و یا نوع برخورد تو اجتماع و با مسائل مختلف و عکس العملهاشون در مورد انتقاد و ... خلاصه هر چیزی از این دست رو باید در رفتار ببینید وقتی با شخصی بیرون می رید تمام توجهتون رو به اون و رفتارهاش داشته باشید بهتره اگر کسی رو می خواهید انتخاب کنید بدونید که مثلا فلان مشکل رو داره و آیا شما می تونید با این مورد کنار بیایید یا نه و همینطور که گفتم بهتره با آگاهی انتخاب کنید تا اینکه برید تو زندگی خدای نکرده خودتون رو لعنت بفرستید که چرا دقت نکردین و متوجه نشدین !

در مورد این خواستگار به نظرم بهتره در زمانی که اینجا است حتی شده هر روز برید بیرون سعی کنید ازش در مورد خاطراتش و نحوه زندگی و برداشتش از کشوری که زندگی می کنه بپرسید و گاهی یک سری چیزها رو که روش حساس هستین دو بار بپرسد ببینید باز هم نظرش همونه یا نه !‌؟

بیان خاطرات هم برای شناخت چیز خوبی است می تونید از حرفهاش برداشتهای خوبی داشته باشید

اگر بخوام خلاصه کنم شما باید از رفتار ،‌گفتمان ،برخورد با مسائل،گرفتن نظرات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و دیدگاهش در مورد مسائل و ... متوجه خیلی چیزها بشید و اینها نیازی به پرسش مستقیم نداره می تونید یک بحث و یا نظر اجتماعی بدین و ببینید ایشون چه نظری داره !

امیدوارم بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید

/ 0 نظر / 5 بازدید